Šuniukai

čia sužinosite apie šunų gyvenimą
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 papasakojimas

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 103
Join date : 2009-09-22

papasakojimas Empty
PostSubject: papasakojimas   papasakojimas Icon_minitimeTue Sep 22, 2009 12:48 pm

Airių vilkšunis, volfhaundas, vilkgaudis (Irish Wolfhound) – airių nacionalinis šuo, jiems tai – drąsos, ištikimybės ir jėgos simbolis. Šios veislės šunų nėra labai daug.

Išvaizda

Tai šuo milžinas – sveria 45-70 kg, aukštis ties guga gali siekti 94 cm. Neišvaizdus, dėl išlavėjusios regos anksčiau buvo naudotas vilkams medžioti. Tiesios, stiprios priekinės ir ilgos, raumeningos užpakalinės kojos leidžia airių vilkšuniui įveikti didelius atstumus.

Legenda

Pasak legendos, 1210 m. karalius padovanojo Velso princui Liuelinui vilkgaudį, kurį jis pavadino Helertu. Šuo buvęs labai ištikimas šeimininkui, ypač mylėjęs mažąjį princo sūnų. Kartą šeimininkas, grįžęs iš medžioklės, pamatė, kad šuo jį pasitinka kruvinais nasrais. Princas, pamanęs, kad Helertas sudraskė sūnų, kardu nukirto jam galvą. Tik tada pamatė sode žaidžiantį mažylį, o šalia jo – sudraskytą vilką. Nelaimingas šeimininkas pastatė šuniui paminklą, kuris tebėra lig šiol.

Istorija

Dėl masinio eksporto į užsienį (kaip karališkos dovanos) bei draudimo auginti šią veislę išskyrus karališkąjį luomą, senoji volfhaundų veislė išnyko maždaug prieš 100 m. XIX a. pab. šią veislę atkūrė anglų kariuomenės karininkas Grahamas, kryžmindamas danų dogus, dirhaundus ir mastifus.
Back to top Go down
View user profile http://suniukai2.forumotion.com
 
papasakojimas
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Šuniukai :: A :: Airių vilkogaudis-
Jump to: