Šuniukai

čia sužinosite apie šunų gyvenimą
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 papasakojimas

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 103
Join date : 2009-09-22

papasakojimas Empty
PostSubject: papasakojimas   papasakojimas Icon_minitimeWed Sep 23, 2009 1:50 pm

Borderkolis (angl. Border Collie) - aviganis, bandšunis, kilęs iš Didžiosios Britanijos. Borderkoliai panašiausi į senuosius škotų aviganius. Prisiploję prie žemės, jie seka avių bandą ir valdo ją žvilgsniu. Nuspėję avių ketinimus, akimis nurodo, kur link joms judėti. Prireikus, bėga avių nugaromis. Borderkoliai moka ganyti žąsis, antis. Piemuo šiems šunims komanduoja švilpuku. Borderkoliai ir dabar gano bandas. Anglijos kinologų klubas tik 1976 m. patvirtino borderkolių standartą.

Borderkoliai yra vidutinio dydžio, proporcingi, atletiški šunys. Patino aukštis ties gogu 53-55 cm, kalės kiek mažesnis. Kūno ilgis nežymiai didesnis už aukštį ties kūbriu. Ovalios akys rudos, kartais gali būti mėlynos. Yra keletas borderkolių rušių: šiurkščiaplaukiai ir švelniakailiai. Galimos kailio spalvos: balta su juoda, ruda su balta, juoda su pilka arba visiškai juoda.
Priežiūra

Borderkolio kailio priežiūra nesudėtinga. Kartą per savaitę iššukuotas jis atrodys puikiai.
Charakteris

Veiklus, sumanus, nuovokus, gyvybingas ir budrus. Prie šeimininko ir jo šeimos labai prisiriša. Be to, ryžtingas ir narsus.
Dresūra

Borderkolis visame pasaulyje garsėja nuovokumu ir noru įtikti. Šis šuo kaipmat išmoksta naują komandą. Puikus aviganis.
Elgesys su kitais gyvūnais ir žmonėmis

Jei borderkoliui užtenka veiklos ir mankštos, jis taikus su kitais šunimis, katėmis, vaikais.
Mankšta

Iš nuobodulio borderkolis ima elgtis bjauriai ir net agresyviai. Šiam šuniui reikia daug mankštos. Jis nori ir turi dirbti, be to, mėgsta užduotis, kurioms atlikti reikia ne tik fizinės jėgos, bet ir proto. Nieko nuostabaus, kad vikrumo, paklusnumo ir aviganių varžybose borderkoliai dažnai pirmauja. Jie siekia geriausių rezultatų, labai nori įtikti.
Pastabos

Šis šuo gali gyventi būdoje, jei kasdien turi ką veikti ir nestokoja šeimininko dėmesio. Žmogui, kurį žavi šunų sportas, borderkolis - tinkamiausias šuo. Šie šunys puikiai tinka bandoms ganyti ir saugoti. Tačiau borderkolis - ne šeimos šuo.
Back to top Go down
View user profile http://suniukai2.forumotion.com
 
papasakojimas
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Šuniukai :: B :: Borderkolis-
Jump to: