Šuniukai

čia sužinosite apie šunų gyvenimą
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 papasakojimas

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 103
Join date : 2009-09-22

papasakojimas Empty
PostSubject: papasakojimas   papasakojimas Icon_minitimeWed Sep 23, 2009 12:27 pm

Kilmė

Basendžiai daugiausiai gyvena Kongo, Sudano, Liberijos teritorijoje. Panašių šunų galima sutikti Malaizijos džiunglėse.

1800 m. pabaigoje keliautojai basendžius vadino įvairiai: Kongo terjeras, Zande šuo, Afrikos miškų šuo, bongo terjeras, niam-niam terjeras. Panašių į basendžius šunų atvaizdus galima pamatyti ir faraonų laidojimo vietų bareljefuose. Faraono Tutanchamono kape taip pat buvo rasti balzamuoti šunys, panašūs į basendžius. Manoma, kad basendžiai Egipto faraonams buvo ne tik medžiokliniai šunys, bet ir gyvi amuletai, saugoję savo valdovus nuo juodosios magijos ir burtų.

Manoma, kad keliaujantys Nilo upe keliauninkai išsivežė šiuos šunis kaip gautas brangias dovanas. Žlugus Egiptui basendžiai buvo pamiršti net iki XIX a. vidurio. Tuo metu šią pamirštą veislę Konge ir Pietų Sudane aptiko tyrinėtojai. Basendžiai išgarsėjo kaip šunys, kurie nemoka loti, bet tai nėra nebylūs šunys. Jie leidžia keistus ir labai aukštus garsus.

Veislę 1895 metais atrado anglų jūreiviai, bet Anglijoje šie šunys susirgo maru ir krito. Tik 1937 metais anglams pavyko užauginti basendžių. Amerikoje pirmoji vada buvo užauginta 1941 metais.
Išvaizda
Basendžis - lengvo ir taisyklingo kūno sudėjimo, aukštakojis, elegantiškos, aristokratiškos išvaizdos, protingas ir budrus gyvūnas. Galva su stačiomis, smailėjančiomis ausimis, susijaudinus kakta pasidengia smulkiomis raukšlėmis, kaklas aukštai iškeltas ir gracingai išlenktas. Gili, ne plati krūtinė, palaipsniui pereina į patrauktą pilvą,uodega susukta į tvirtą žiedą – visa tai sudaro elegantiško, kaip miniatiūrinė antilopė, šuns vaizdą.

Basendžiai šoklūs, labai greiti, puikios uoslės. Unikalu tai, kad jie medžioja ne vien uosle, kaip dauguma medžioklinių šunų, bet ir rega. Aukštoje savanos žolėje basendžiai pašokdavo ir tarytum sustingdavo ore. Dairėsi. Uostinėjo, kur nuskuodė grobis. Kai kurios gentys juos ir vadino šokančiais virš žolės šunimis (M‘bwa m‘kubwa M‘bwa).
Charakteris ir elgesys

Tai žavingas, meilus kompanjonas, labai žaismingas ir meilus. Šis ilgakojis, mažas, trupmaplaukis šuo su trumpa nugara ir lengvu kūno sudėjimu, laižo (prausia) save kaip katė. Neskleidžia kvapo. Todėl jis idealiai tinka žmonėms, kurie rūpinasi švara savo namuose. Basendžis yra švelnus su vaikais, bet linkęs pyktis su savo gentainiais ir yra gana užsispyręs.

Neloja, bet moka savaip reikšti emocijas. Susukta į žiedą uodega vizga sunkiai, bet labai juokingai. Jų pasisveikinimas apstulbina – jie skleidžia specifinius aukštus garsus.

Basendžiai yra pokštininkai, mėgsta krėsti kvailystes. Su jais reikia kantrybės. Mėgsta tupėti ant palangės ir stebėti, kas vyksta lauke, mėgautis saulės šiluma.
Back to top Go down
View user profile http://suniukai2.forumotion.com
 
papasakojimas
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Šuniukai :: B :: Basendžis-
Jump to: