Šuniukai

čia sužinosite apie šunų gyvenimą
 
HomeCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share
 

 papasakojimas

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Posts : 103
Join date : 2009-09-22

papasakojimas Empty
PostSubject: papasakojimas   papasakojimas Icon_minitimeTue Sep 22, 2009 3:59 pm

Bandogas (kiti pavadinimai: amerikiečių mastifas arba pitbulmastifas) - šunų veislė.

Bandogas nėra grynaveislis šuo, taip pat nėra pripažįstamas FCI kaip atskira veislė. Bandogų vardu vadinami įvairų molosų mišrūnai (dažniausiai vienas iš tėvų būna pitbulterjeras). Dažniausiai pitbulterjerai patinai kryžminami su bulmastifų kalėmis. Taip pat neretai pitbulterjerai kryžminami su anglų mastifais, kartais pasitaiko ir bulmastifų bei rotveilerių mišrūnų.

Šiandien mastifų ir pitbulterjerų mišrūnai gan plačiai paplitę visame pasaulyje, tačiau tokį šunį gan sudėtinga įsigyti, kadangi dauguma kinologų organizacijų draudžia veisti šiuos šunis, o teisėsauga jų veisimui ir auginimui taiko daug suvaržymų. Lietuvoje šiuos šunis draudžiama veisti.[1] [2]
Kilmė ir istorija

Senovėje bandogais vadinami šunys buvo darbiniai gyvūnai, įvairių dydžių ir paskirties. Juos naudojo kaip medžioklinius, kovinius, apsaugos šunis.

Žodis „Bandos“ arba „Bandogge“ saksų kalba reiškia „banda“. Taip vadindavo sarginius šunis, kurie dieną būdavo pririšti, o naktį paleidžiami laisvėn saugoti teritorijos.

1960 metų pabaigoje veterinaras John Swinford pradėjo kruopščią veisimo programą, norėdamas išveisti gerus apsauginius šunis. Nors bandogų selekcininkai nesutaria dėl tikslaus šio veterinaro veisimo plano, manoma, kad greičiausiai pitbulterjerai buvo kryžminami su kažkokiais labai dideliais molosais, galbūt Neapolio mastinais.
Išvaizda

Šunys labai atletiški, judrūs ir raumeningi. Išvaizda bauginanti. Bandogų patinai sveria 45–63 kg, pateles iki 38 kg. Ūgis: patinų: 63–73 cm, patelių: 61-70 cm.

Dažnai pasitaiko tamsiai tigriniai šunys, rečiau – juodi, mėlyno atspalvio, raudoni, gelsvai rudi – priklausomai nuo tėvų spalvos.
Elgesys ir temperamentas

Bandogas yra protingas, bebaimis ir nuolankus šuo. Dažnai nepriklausomas ir valdingas. Nelabai tinka būti šeimos šunimi, tačiau jei nuo mažens atitinkamai dresuoti ir auklėti, su vaikais būna draugiški. Jauni bandogai kartais būna judrūs ir labai aktyvūs.

Labai geras sargas. Tačiau įerzinti šie šunys tampa labai nuožmūs.

Bandogai buvo veisiami kovoms. Apsaugoje jie pranoksta kitus šunis ir gali būti nuostabūs kompanjonai bei šeimos šunys, jei tik jų savininkai patyrę. Jie ganėtinai lengvai dresuojami. Trokšta dirbti, įtikti dresuotojui. Žaisdamas ar dirbdamas labai energingas, namuose ramus. Visada stebi kitus žmones, ar jie nekelia pavojaus šeimininkui.
Back to top Go down
View user profile http://suniukai2.forumotion.com
 
papasakojimas
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Šuniukai :: B :: Bandogas-
Jump to: